logo-mini

styl ART-DECO

art_deco_bg

Styl art deco wyróżnia ponadczasowa elegancja, symetria i harmonia. We wnętrzach pojawia się gładkie szkło, chromowana stal, ebonit. Do wykończenia wykorzystuje się drogie i ekskluzywne materiały – drewno egzotyczne, brąz, srebro, marmur czy skórę. Meble w stylu art deco mają proste, zgeometryzowane linie i szlachetne proporcje. Przeważa stonowana kolorystyka. Jasne, ale zdecydowane barwy skontrastowane z ciemnymi dodatkami i meblami. Na ścianach mogą pojawić się tapety, na podłodze drewno, kamień, gładkie płytki.

styl BAUHAUS

bauhaus_bg

Bauhaus – prosto, przestronnie, funkcjonalnie. Jeśli cenicie sobie proste formy i funkcjonalność kosztem dekoracyjności oraz przestronne, przepełnione światłem wnętrza, powinniście zainteresować się tym nurtem. Bauhaus doskonale opisują hasła: „forma wynika z funkcji” oraz „mniej znaczy więcej”. Nowoczesny projekt pomieszczenia w duchu bauhaus to przede wszystkim duża, zalana światłem przestrzeń dzienna z wyznaczonymi strefami o różnej funkcjonalności. W przestrzeni tej powinny znajdować się jedynie meble o prostych formach. Dodatki należy ograniczyć do minimum, zwłaszcza, jeśli nie pełnią żadnej funkcji poza dekoracyjną.

EKLEKTYZM

eklektyzm_bg

Eklektyzm to przede wszystkim mieszanka starego z nowym. Umiejętne zestawienie antyków z nowoczesnymi sprzętami może nadać wnętrzu niezwykły, oryginalny i niepowtarzalny nastrój.

Styl EKO

eko_bg

Dla pragnących żyć w zgodzie z naturą.Pomieszczenia są pełne światła,przez co, nawet jeśli są niewielkich rozmiarów, wydają się przestronne. Wykorzystuje się tylko naturalne materiały takie jak drewno czy kamień oraz paletę kolorów ziemi, czyli biel, beże, szarości, brązy i zieleń. Istotnym elementem jest roślinność wkompowana w przestrzeń jak zielone ściany z żywego bluszczu.

styl FRANCUSKI

francuski_bg

Francja elegancja :) Styl francuski powstał przed wiekami. Wytworny, ale nie przesadnie bogaty. Reprezentacyjny, ale także ciepły i przytulny. W dekoracji wnętrza wykorzysuje się narzuty, poduchy, zasłony. Pojawiają się także słynne kretony, wspaniałe adamaszki jedwabne oraz ręcznie tkane tapiserie. Kolorystyka spokojna. Dominują biele, szarości, zszarzałe beże, zabielane błękity oraz pastele. Często też pojawiają się srebrne i złote akcenty. Ulubionym sposobem zdobienia są ornamenty w postaci liści nenufarów, lilii, muszli, itp. Styl francuski nie w każdym wnętrzu wygląda dobrze – w ciasnym lepiej prezentują się drobne akcenty epoki.

styl GLAMOUR

glamour_bg

Styl glamour charakteryzuje barokowa dekoracyjność stwarzająca klimat pałacowego przepychu. Typowe elementy wystroju to: połyskujące materiały i tkaniny, brokaty, ozdobne poduchy, bogato zdobione lustra oraz kryształowe żyrandole. Pojawiają się także tapety w kwieciste wzory bądź ornamenty. Glamour czyli pałac na niby zaskakuje dekoracyjnością, kusi bogactwem. To nic, że pozornym. Umiejętność stwarzania iluzji jest prawdziwą sztuką.

styl INDUSTRIALNY

industrialny_bg

Chłód i prostota, duże powierzchnie oraz wysoki sufit to główne elementy stylu industrialnego. Surowy styl przemysłowy, rodem z przedwojennych fabryk. Minimalizm, duże powirzchnie o chłodnej kolorystyce, brak natrętnych ozdób. W stylu industrianym najlepiej sprawdza się paleta czystych bieli i szarości oraz dla ocieplenia „przybrudzone” barwy (wypaloną cegłę lub ciemną żółć). Cegła, beton, kamień, metal i szkło to materiały najlepiej wpisujące się w chłód stylu.

styl KOLONIALNY

kolonialny_bg

Mieszanka brytyjskiego designu, egzotycznych gatunków drewna i oryginalnej ornamentyki. Cechy charakterystyczne to: masywne meble z egzotycznego drewna, materiały naturalne takie jak bambus, rattan, wiklina, kolory ziemi. Styl ten nadaje się raczej do większych powierzchni.

MINIMALIZM

minimalizm_bg

W tym stylu dominuje spokojna, jasna kolorystyka. Często wnętrza są monochromatyczne. Minimalna liczba niezbędnych sprzętów i mebli, o prostej formie, bez zbędnych ozdób. W minimalizmie wykorzystuje się drewno, matowe szkło oraz tworzywa sztuczne.

styl NOWOCZESNY

nowoczesny_bg

Styl nowoczesny we wnętrzach oznacza prostotę i minimalizm. Wnętrza w stylu nowoczesnym są aranżowane tak, aby stworzyć wrażenie jak największej przestrzeni. Równie ważnym elementem jest funkcjonalność, a dominującą zasadą: „mniej znaczy więcej”. W nowoczesnych wnętrzach dominują meble o prostych, geometrycznych kształatach oraz designerskie projekty. Najczęściej wykorzystywane materiały to stal, szkło, kamień, drewno egzotyczne oraz tworzywa sztuczne. Na ścianach i podłodze dobrze wygląda beton oraz cegły, płytki ceramiczne oraz dewno egzotyczne. Ściany mogą być też malowane na wyraziste kolory, lub klasyczną biel.

styl ORIENTALNY

orientalny_bg

Najbardziej istotną cechą stylu orientalnego, czyli typowego dla krajów położonych w Azji Południowo-Wschodniej, jest zamiłowanie do dekoracyjności. Przejawia się ona zarówno w bogactwie żywych barw, jak i w dużej liczbie ozdób. Tym, co przede wszystkim rzuca się w oczy po wejściu do wnętrza, są wszechobecne tu tkaniny – nie dość, że niezwykle kolorowe, to na dodatek mieniące się i połyskujące najrozmaitszymi świecidełkami Także meble i inne przedmioty codziennego użytku wykonane z solidniejszych materiałów, na przykład drewna, bywają tak ozdobnie i kunsztownie wykończone, że bardziej przypominają dzieła sztuki. Znakomicie odnajdują się w minimalistycznie urządzanych wnętrzach, wnosząc do nich malowniczą oryginalność.

styl POP ART

pop_art_bg

Styl pop – art w aranżacji wnętrz wydaje się nieśmiertelny. Niepodważalną zaletą wnętrz w tym stylu jest pogodny nastrój wywołany soczystymi kolorami i różnobarwnymi dodatkami. Głównym założeniem koncepcyjnym pop artu jest przenoszenie popularnych wzorów reklam, komiksów i kultowych obrazów (oczywiście w tym samym stylu) na elementy aranżacji. Mogą to być meble, ale także ściany i dodatki dekoracyjne. Pop-artowe kolory powinny być zróżnicowane i odpowiednio nasycone. Styl ten bawi się kontrastami, dlatego podobnie jak na kompozycjach malarskich jego mistrzów nie zaszkodzi dodać trochę mdłych pasteli, które jeszcze bardziej podsycą zdecydowane kolory. Do aranżacji wnętrz w stylu pop art nie potrzeba drogich materiałów. Doskonale sprawdzi się mało szlachetny plastik, słynny pleksiglas czy sztuczne futro.

styl PROWANSALSKI

prowansalski_bg

Styl prowansalski jest odmianą stylu rustykalnego – sielskiego, prostego choć eleganckiego, nieco staromodnego. Poniżej przedstawiam kilka cech charakterystycznych tego stylu:
– ściany w barwach pastelowych, otynkowane z nonszalancką niedbałością – lub pokryte kamieniem
– dodatki w odcieniach błękitu, zieleni i fioletu,
– motywy kwiatowe i geometryczne,
– zdobione meble z jasnego drewna lub malowane na biało, nierzadko dekorowane odręcznymi malunkami,
– wszechobecne naturalne materiały – len, drewno, kamień,ceramika,
– dodatki podkreślające wiejskie pochodzenie stylu prowansalskiego – bukiety ziół, metalowe naczynia, doniczki i kuta stal.

styl RUSTYKALNY

rustykalny_bg

Styl rustykalny, czyli wiejski, jest ciepły, przytulny i swojski.We wnętrzach rustykalnych największą rolę ogrywa drewno, najlepiej rodzimych gatunków. Doskonale wyglądają belki stropowe. Drewno powinno wyglądać staro, a nawet nieco topornie. Wady drewna – takie jak nierówności, czy sęki, są mile widziane. Meble we wnętrzu w stylu rustykalnym również powinny być drewniane, mogą być rzeźbione. W rustykalnych wnętrzach dominują jasne, pastelowe kolory. Ściany – najczęściej malowane na biało, powinny wyglądać jak bielone, a tynk na nich niekoniecznie musi być gładki i równy. Do rustykalnego wnętrza idealnie pasuje kominek w obudowie z kamienia lub tradycyjny piec kaflowy.

styl SKANDYNAWSKI

skandynawski_bg

Styl skandynawski już od kilku sezonów cieszy się sporym zainteresowaniem, wręcz uwielbieniem wśród miłośników wnętrzarskich aranżacji. Jak sama nazwa wskazuje, styl ten wywodzi się z północy Europy, ale dzięki swojej popularności zasięgiem zainteresowania objął całą Europę.CHARAKTERYSTYKA STYLU – przestrzeń, natura, światło,funkcjonalność – kolory: jasne barwy, przede wszystkim biel, delikatne szarości, przełamywane często niebieskimi, żółtymi, bądź wrzosowymi dodatkami – materiały: rodzime drewno, szorstki kamień, najlepiej prezentuje się jesion i brzoza – tkaniny: bawełna, len, wełna, szorstkie tkaniny, wiklina, juta, kamień – dodatki: praktyczne, nieliczne, tworzą akcent kolorystyczny w białym wnętrzu, nadają wnętrzu indywidualności, eklektyzm.

styl VINTAGE

vintage_bg

Łatwo urządzić piękne wnętrze za duże pieniądze. Ale stworzenie efektownego wystroju za grosik graniczy już ze sztuką. I o to chodzi w stylu vintage.Wnętrza w stylu vintage tworzy się poprzez eklektyzm.
CHARAKTERYSTYKA STYLU W PIGUŁCE – polega na łączeniu stylów, nadawaniu drugiego życia starym przedmiotom, – kolory: zgniłe zielenie, żółcie, brązy, beże, brązy, pastele, – materiały: bawełna, wełna, welur , wzorzyste, mięsiste tkaniny, – dodatki: liczne, w różnych stylach, oldschoolowe bibeloty wyszukane na pchlim targu.