Salon z wysokim sufitem


LOKALIZACJA: Warszawa
ZAŁOŻENIA: Stworzyć elegancką i funkcjonalną przestrzeń dzienną.
POWIERZCHNIA: salon + jadalnia – 36 m2, kuchnia – 12 m2


Założenia projektowe były jasne: przestrzeń dzienna, składająca się z salonu, jadalni oraz kuchni, miała być funkcjonalna, elegancka i przytulna. Wnętrze miało być jasne, jednak z ciemniejszymi akcentami koloru.
Jedną z głównych dekoracji, jest ściana kominkowa mająca ponad 6m wysokości. Aby podkreślić tę wysokość, zamontowane zostały na niej, dekoracyjne kinkiety, które wykonałam własnoręcznie specjalnie do tego wnętrza. Podkreślają wysokość, pełnią ważną funkcję oświetlenia klimatycznego oraz stanowią subtelną, elegancką ozdobę.

We wnętrzach z wysokim sufitami ważne jest zwracanie uwagi na proporcje mebli i elementów wykończeniowych. Główna lampa, wisząca w centralnym punkcie salonu ma średnicę aż 120 cm.Ukośna ściana, za którą kryją się schody na antresolę, jest miejscem na TV, bądź elementy dekoracyjne.
Szafka RTV wykonana na zamówienie, w kolorze ściany.


JADALNIA
Za sofą znajduje się strefa jadalni z wygodną, tapicerowaną ławką. Takie rozwiązanie sprawdzi się doskonale zarówno przy ograniczonym metrażu, jak i dużych przestrzeniach.
Żeby było pięknie, a nade wszystko, funkcjonalnie należy zwrócić uwagę na rozmiar i design ławki oraz odpowiednią podstawę stołu.


KUCHNIA
Przestrzeń kuchenna jest integralną częścią salonu. W związku z tym, aranżacja musiała być spójna. Fronty zabudowy kuchennej, ściany oraz sufit mają jednakowy kolor. Złote uchwyty i dodatki nadają wnętrzu elegancji zaś białe blaty z konglomeratu kwarcowego, roleta i kinkiety, rozświetlają całość. Podobne lampy ścienne znajdziesz >>>tutaj.


„Współpraca przebiegła sprawnie oraz w miłej atmosferze. Każdą wątpliwość lub problem Emilia rozwiązywała w możliwie najszybszym czasie. Serdecznie polecam współpracę z Panią Emilią, bo gwarantuje ona zadowolenie oraz piękne i funkcjonalne wnętrze.
– Maja A
.

Więcej opinii przeczytasz >>>tutaj.